Pogłębiarka – Gorce

24.08.2018 - 26.08.2018
150zł

Wyjazd dedykowany dla członków i sympatyków mobilnej wspólnoty „Pogłębiarka”

Noclegi przewidziane są w jednym schronisku co pozwoli wędrować z lżejszym plecakiem. W dodatku schronisko położone jest niemal na szczycie najwyższego szczytu w Gorcach z widokiem na panoramę Tatr. Gorce swoim układem przypominają rozgwiazdę gdzie wszystkie odnogi spotykają się właśnie na Turbaczu.

Oprócz wędrówek, nie zabraknie też czasu na wspólną modlitwę 🙂

Poruszamy się pieszo w kameralnej grupie. Pozwala nam to wzajemnie się poznać i sprawniej pokonać dystans przewidziany na każdy dzień. Wędrując w mniejszej grupie zawsze znajdzie się czas na postój, kawkę na szlaku, czy na zrobienie pamiątkowych zdjęć 🙂

Dzień rozpoczniemy wspólną modlitwą. W trakcie dnia zatrzymamy się by wsłuchać się w głos Boga podczas medytacji. Zakończymy dzień ignacjańskim rachunkiem sumienia, a przy wieczornych rozmowach będzie czas by podzielić się tym co Bóg do nas mówił w ciągu dnia. W niedzielę będziemy uczestniczyć w polowej Mszy świętej w kaplicy papieskiej nieopodal schroniska.

Miejsce: Gorce

Plan wycieczki

Start w Nowym Targu 24.08 o godzinie 13.30

Piątek – Nowy Targ, Bukowina Waksmundzka (1103), Schronisko PTTK Turbacz, Turbacz (1310 najwyższy szczyt Gorców),Schronisko PTTK Turbacz (nocleg) , czas na integrację.

Sobota (pierwszy wariant) – Długa Hala, Jaworzyna Kamienicka (1288), Zbójecka Jama, Przysłop (1187), Gorc Kamienicki (1228), powrót do Schroniska PTTK Turbacz (nocleg), czas na integrację.

Sobota (drugi wariant) – Czoło Turbacza (1259), przeł. Borek (1009), Polana Polańczyca, Kudłoń (1276), Gorc Troszacki (1235), powrót do Schroniska PTTK Turbacz (nocleg), czas na integrację.

Sobota (trzeci wariant, najbardziej wymagający) – Długa Hala, Jaworzyna Kamienicka (1288), Zbójecka Jama, Przysłop (1187), Gorc Kamienicki (1228), miejscowość Rzeki, Jaworzynka (1026), Gorc Troszczacki (1235), Kudłoń (1276), Polana Polańczyca, przeł. Borek (1009), Czoło Turbacza (1259), Schronisko PTTK Turbacz (nocleg), czas na integrację.

Niedziela – Kaplica Papieska, Bukowina Miejska (1139), zejście do Nowego Targu. Zakończenie 26.08 ok godziny 11-12

Plan w trakcie wycieczki może ulec zmianie, ze względu na warunki pogodowe, wypadki losowe, kondycję uczestników.

Nocleg: Zakwaterowanie w schronisku górskim w pokojach wieloosobowych, w schronisku znajduje się bufet

Przewodnik Beskidzki: Krzysztof Tomkiel

Ubezpieczenie wliczone w cenę

Transport i wyżywienie we własnym zakresie. Mimo wszystko poniżej znajdują się propozycja dojazdu z Warszawy przez Kraków (jako, że jest to główna oś komunikacyjna) oraz po zapisaniu się wysyłamy wskazówki dotyczące zawartości plecaka oraz suchego prowiantu.

Wyjazd z Warszawy 24.08 o godzinie 7.56 (pociąg TLK) do Krakowa (10.44)

Wyjazd z Krakowa o godzinie 11.15 (Bus Szwagropol) do Nowego Targu (12.49)

Liczba miejsc ograniczona

Wyjazd dedykowany osobom w wieku 18-35 lat

Po zgłoszeniu się na wyjazd wysyłamy wiadomość z danymi do wpłaty zaliczki, oraz wzorem umowy. Skan/zdjęcie wypełnionej umowy należy przesłać w wiadomości zwrotnej (tak, też nie lubimy biurokracji:)). Zaliczkę w wysokości 50zł należy wpłacić niezwłocznie po zapisaniu się na wyjazd (wpłata zaliczki jest warunkiem do wpisani na listę uczestników). Pozostałą część kwoty (100zł) należy wpłacić przed planowanym wyjazdem.

W przypadku gdy liczba uczestników nie osiągnie minimum potrzebnego do organizacji wyjazdu możliwe jest odwołanie wyjazdu. W takim wypadku organizator zwraca uczestnikom wpłaconą zaliczkę.

W przypadku wszelkich pytań prosimy korzystać z formularza kontaktowego na naszej stronie.

Zapisz się na wyjazd