Pierwszy Krok – Gorce

03.08.2018 - 05.08.2018
150zł

 

Noclegi przewidziane są w jednym schronisku co pozwoli wędrować z lżejszym plecakiem. W dodatku schronisko położone jest niemal na szczycie najwyższego szczytu w Gorcach z widokiem na panoramę Tatr. Gorce swoim układem przypominają rozgwiazdę gdzie wszystkie odnogi spotykają się właśnie na Turbaczu.

Poruszamy się pieszo w kameralnej grupie. Pozwala nam to wzajemnie się poznać i sprawniej pokonać dystans przewidziany na każdy dzień. Wędrując w mniejszej grupie zawsze znajdzie się czas na postój, kawkę na szlaku, czy na zrobienie pamiątkowych zdjęć 🙂

Miejsce: Gorce

Plan wycieczki

Start w Nowym Targu 03.08 o godzinie 13.30

Piątek – Nowy Targ, Bukowina Waksmundzka (1103), Schronisko PTTK Turbacz, Turbacz (1310 najwyższy szczyt Gorców),Schronisko PTTK Turbacz (nocleg) , czas na integrację.

Sobota (pierwszy wariant) – Długa Hala, Jaworzyna Kamienicka (1288), Zbójecka Jama, Przysłop (1187), Gorc Kamienicki (1228), powrót do Schroniska PTTK Turbacz (nocleg), w trakcie dnia nauka podstaw nawigacji, topografii terenu, bezpieczeństwa w górach, kilka słów o „sprzęcie” (dla chętnych), czas na integrację.

Sobota (drugi wariant) – Czoło Turbacza (1259), przeł. Borek (1009), Polana Polańczyca, Kudłoń (1276), Gorc Troszacki (1235), powrót do Schroniska PTTK Turbacz (nocleg), w trakcie dnia nauka podstaw nawigacji, topografii terenu, bezpieczeństwa w górach, kilka słów o „sprzęcie” (dla chętnych), czas na integrację.

Sobota (trzeci wariant, najbardziej wymagający) – Długa Hala, Jaworzyna Kamienicka (1288), Zbójecka Jama, Przysłop (1187), Gorc Kamienicki (1228), miejscowość Rzeki, Jaworzynka (1026), Gorc Troszczacki (1235), Kudłoń (1276), Polana Polańczyca, przeł. Borek (1009), Czoło Turbacza (1259), Schronisko PTTK Turbacz (nocleg), w trakcie dnia nauka podstaw nawigacji, topografii terenu, bezpieczeństwa w górach, kilka słów o „sprzęcie” (dla chętnych), czas na integrację.

Niedziela – Kaplica Papieska, Bukowina Miejska (1139), zejście do Nowego Targu. Zakończenie 05.08 ok godziny 11-12

Góry to nie tylko zróżnicowana topografia terenu i przyroda, to również ludzie, ich kultura i historia. Również każdy z nas wnosi coś ze sobą w góry. Postaramy się spojrzeć wstecz na to co pozostawili po sobie „poprzedni bywalcy” gór, co może wzbudzi w nas refleksję.

Plan w trakcie wycieczki może ulec zmianie, ze względu na warunki pogodowe, wypadki losowe, kondycję uczestników.

Nocleg: Zakwaterowanie w schronisku górskim w pokojach wieloosobowych, w schronisku znajduje się bufet

Przewodnik Beskidzki: Krzysztof Tomkiel

Ubezpieczenie wliczone w cenę

Dla każdego uczestnika przewidujemy mały upominek

Transport i wyżywienie we własnym zakresie. Mimo wszystko poniżej znajdują się propozycja dojazdu z Warszawy przez Kraków (jako, że jest to główna oś komunikacyjna) oraz po zapisaniu się wysyłamy wskazówki dotyczące zawartości plecaka oraz suchego prowiantu.

Wyjazd z Warszawy 03.08 o godzinie 7.56 (pociąg TLK) do Krakowa (10.44) 

Wyjazd z Krakowa o godzinie 11.15 (Bus Szwagropol) do Nowego Targu (12.49)

Liczba miejsc ograniczona

Wyjazd dedykowany osobom w wieku 18-35 lat

Po zgłoszeniu się na wyjazd wysyłamy wiadomość z danymi do wpłaty zaliczki, oraz wzorem umowy. Skan/zdjęcie wypełnionej umowy należy przesłać w wiadomości zwrotnej. Zaliczkę w wysokości 60zł należy wpłacić niezwłocznie po zapisaniu się na wyjazd (wpłata zaliczki jest warunkiem do wpisani na listę uczestników). Pozostałą część kwoty (120zł) należy wpłacić najpóźniej tydzień przed planowanym wyjazdem (do 27.07.2018).

W przypadku gdy liczba uczestników nie osiągnie minimum potrzebnego do organizacji wyjazdu możliwe jest odwołanie wyjazdu. W takim wypadku organizator zwraca uczestnikom wpłaconą zaliczkę.

W przypadku wszelkich pytań prosimy korzystać z formularza kontaktowego na naszej stronie.

Zapisz się nawyjazd

* indicates required